Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/stl/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
ONLINE!!! Funkcjonowanie rynku gazu. Perspektywy. | Instytut Doskonalenia Wiedzy o Rynku Energii IDWE
Grzegorz Domański
27 stycznia 2021, ONLINE
O wykładowcy

Dziś niezależny konsultant i analityk, do 2017 roku dyrektor ds. gazu w Unimot SA, wcześniej
w zarządzie spółek PPG Warszawa, Unimot System, Blue LNG, Blue Cold. Był jedną z pierwszych
pięciu osób zatrudnionych przez PGNiG-Przesył Sp. z o.o., obecnie OGP Gaz-System S.A., który
współtworzył oraz zdobywał doświadczenie w CP Energia S.A. (dziś Fortum S.A.), czyli pierwszym
prywatnym podmiocie prowadzącym import gazu z Rosji. Zarządzał spółkami produkcyjnymi
(wytwarzanie LNG), dystrybucyjnymi (OSD, LNG), jak i handlowymi.

Absolwent wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, studiów doktoranckich
w Kolegium Zarządzania i Finansów w SGH a także Inżynierii Gazownictwa na Politechnice
Warszawskiej.

Szanowni Państwo,

rok 2020 był rokiem pandemii i wdrożenia mechanizmów Europejskiego Zielonego Ładu oraz działań polskich władz w kierunku konsolidacji oraz zmian na polskim rynku energii. Działania Unii Europejskiej mają na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej przy przejściu na czystą gospodarkę o obiegu zamkniętym, a więc o zmniejszającym się udziale paliw kopalnych. Jaki wobec tego będzie długoterminowy scenariusz dla gazu ziemnego i jego pochodnych?

W czasie lockdownu przesył gazu w polskim systemie spadł o jedną trzecią, Niemcy deklarują wycofanie się z Nord Stream 2, Białoruś trzeszczy w szwach, Ukraina szuka aktywnie gazu poza Federacją – czy wobec tego polskie plany powstania hubu gazowego mają jakikolwiek sens?

Jednocześnie zmiany własnościowe, zarówno te dokonane, jak i te planowane, np. w postaci włączenia PGNiG S.A. w struktury holdingu ORLEN S.A., realizowane w postaci już zawartej w lipcu stosownej umowy o integracji, będą miały wpływ na sposób realizacji dostaw paliwa gazowego do klientów (o czym świadczy program budowy kilkuset biogazowi i włączenia ich w system gazowy). Czy to ma prawo się powieść? Jakie będą konsekwencje?

Czy paliwo gazowe jest paliwem schyłkowym, czy paliwem przejściowym, a może jednak jego udział w miksie energetycznym nadal będzie utrzymywał się na niezmienionym poziomie? Jak to wpłynie na dystrybucję i ceny? Co z magazynami?

W trakcie szkolenia 27 stycznia spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie te pytania – i wiele innych.

Jednocześnie zapewniamy:
a) przedstawiony program jest aktualny na dzień dzisiejszy. Wiedza przekazywana na zajęciach będzie uaktualniona do stanu znanego i dostępnego w przeddzień szkolenia.
b) zajęcia odbędą się online, na platformie Zoom. Link do szkolenia wraz z hasłem prześlemy do uczestników po potwierdzeniu realizacji zajęć.

Szkolenie poprowadzi pan Grzegorz Domański – wieloletni i cieszący się uznaniem wykładowca Instytutu, dziś niezależny konsultant i analityk, do 2017 roku dyrektor ds. gazu w Unimot SA, wcześniej w zarządzie spółek PPG Warszawa, Unimot System, Blue LNG, Blue Cold. W swoim zawodowym życiu odpowiadał m. in. za rozwój sektora gazowego, w tym za budowę infrastruktury gazowej, negocjacje i realizację umów EFET, MUD, GUD; prowadzenie zespołu sprzedażowego B2B w zakresie paliw gazowych na sieciach obcych (TPA); a także przygotowanie i wdrożenie taryf oraz procedur sprzedaży gazu B2C na sieciach obcych; prowadzenie inwestycji i eksploatacji, a także współpracę z instytucjami finansowymi w zakresie pozyskania finansowania na potrzeby tzw. dywizji gazowej.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół IDWE