Grzegorz Domański
30.06 – 1.07 2021, ONLINE
O wykładowcy

Dziś niezależny konsultant i analityk, do 2017 roku dyrektor ds. gazu w Unimot SA, wcześniej w zarządzie spółek PPG Warszawa, Unimot System, Blue LNG, Blue Cold. Był jedną z pierwszych pięciu osób zatrudnionych przez PGNiG-Przesył Sp. z o.o., obecnie OGP Gaz-System S.A., który współtworzył oraz zdobywał doświadczenie w CP Energia S.A. (dziś Fortum S.A.), czyli pierwszym prywatnym podmiocie prowadzącym import gazu z Rosji. Zarządzał spółkami produkcyjnymi (wytwarzanie LNG), dystrybucyjnymi (OSD, LNG), jak i handlowymi.

W swoim zawodowym życiu odpowiadał m. in. za rozwój sektora gazowego, w tym za budowę infrastruktury gazowej, współpracę z URE, GUS, ARE, UDT, TDT, MG/ME, OSP, OSD, IGG; negocjacje i realizację umów EFET, MUD, GUD; prowadzenie zespołu sprzedażowego B2B w zakresie paliw gazowych na sieciach obcych (TPA); a także przygotowanie i wdrożenie taryf oraz procedur sprzedaży gazu B2C na sieciach obcych; prowadzenie inwestycji i eksploatacji, a także współpracę z instytucjami finansowymi w zakresie pozyskania finansowania na potrzeby tzw. dywizji gazowej.

Absolwent wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów w SGH a także Inżynierii Gazownictwa na Politechnice Warszawskiej.
Doświadczony wykładowca łączący olbrzymią wiedzę teoretyczną z wieloletnią praktyką.

Szanowni Państwo,
w marcu 2020 roku testy silników rakietowych M10 do statków kosmicznych Vega E zasilanych LNG zakończyły się powodzeniem. Włoski projekt wpisał się w trend zapoczątkowany przez Elona Muska, który stwierdził, że metanowe kriogeniczne silniki rakietowe są przyszłością lotów kosmicznych. Drogą tą poszli również Rosjanie oraz Hindusi. Co to ma wspólnego z polskim Nowym Ładem?
Otóż to, że rząd polski postawił na technologię LNG w postaci Programu Małej Gazyfikacji Wyspowej mającej zasilać mieszkańców, urzędy i przedsiębiorstwa.
Jak się to wpisuje w europejski Zielony Ład i politykę zeroemisyjną? Czy polska droga jest drogą przyszłości? Czy LNG będzie paliwem przejściowym, czy może na stałe wpisze się w polską energetykę i gazownictwo? Co stanie się z dotychczasowym tradycyjnym gazownictwem? Czy wodór będzie substratem czy produktem? Jak w praktyce interpretować Nowy Ład? Jak się do niego przygotować biznesowo? Co zrobić, by nie stracić, zwłaszcza gdy się jest średnim lub małym przedsiębiorstwem?

Na te pytania i wiele, wiele innych odpowiemy Państwu na naszych dwudniowych zajęciach 30 czerwca i 1 lipca. Zaplanowaliśmy je bardzo praktycznie i interaktywnie. Zapraszamy!

Jednocześnie zapewniamy:
a) przedstawiony program jest aktualny na dzień dzisiejszy. Wiedza przekazywana na zajęciach będzie uaktualniona do stanu znanego i dostępnego w przeddzień szkolenia.
b) zajęcia odbędą się online, na platformie Zoom. Link do szkolenia wraz z hasłem prześlemy do uczestników po potwierdzeniu realizacji zajęć.

Szkolenie poprowadzi pan Grzegorz Domański – wieloletni i cieszący się uznaniem wykładowca Instytutu, dziś niezależny konsultant i analityk, do 2017 roku dyrektor ds. gazu w Unimot SA (szczegółową informację o wykładowcy znajdziecie Państwo poniżej).

Serdecznie zapraszamy!

Zespół IDWE