Jan Bogdan Rakowski
17-18-19 czerwca 2024, HOTEL BFELIX, Warszawa
O wykładowcy

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektrycznego (1977 r.), o specjalności elektroenergetyka oraz Rocznego Podyplomowego Studium Menedżerskiego SGH (1995 r.). W latach 1977-1981 na Politechnice Warszawskiej.

Pracę zawodową rozpoczął w roku 1981 w Państwowej Dyspozycji Mocy w Wydziale Planowania Wytwarzania, gdzie pracował do 1990 r., kolejno na stanowiskach: referent, specjalista, główny specjalista i kierownik wydziału.

Po likwidacji PDM w roku 1990 był zatrudniony w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S. A. w Krajowej Dyspozycji Mocy (KDM). Kierował planowaniem wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wytwórczych w Krajowym Systemem Elektroenergetycznym (KSE). Dodatkowo w latach 1990 – 1995 kierował zespołem uruchamiającym system informatyczny Dyster, wspierający prowadzenie ruchu KSE przez służby dyspozytorskie KDM. Od 1995 r. pełnił funkcję Dyrektora Ruchu KSE i zarządzał prowadzeniem ruchem w KSE. W latach 1997 – 2002 brał udział w przygotowywaniu i uruchomieniu systemowego rynku energii elektrycznej oraz rynku bilansującego.

W latach 1993-1997 był wykładowcą na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadził wykłady i ćwiczenia dla IV roku z przedmiotu „Sterowanie systemami elektroenergetycznymi”.

W latach 2002 – 2004 był doradcą zarządu PSE S. A. a następnie dyrektorem sprzedaży i marketingu. Prowadził prace studialne nad programem utworzenia oraz wydzielenia z PSE S. A. Operatora Systemu Przesyłowego (OSP) oraz aktywnie uczestniczył w tworzeniu OSP. Prowadził wykłady na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej.

Od 2004 r. jest niezależnym ekspertem, z ponad 30 – letnim doświadczeniem w energetyce, zajmującym się teorią i praktyką funkcjonowania systemów elektroenergetycznych oraz rynku energii elektrycznej, świadczącym usługi eksperckie i konsultingowe w zakresie rynku energii, zarządzania i przekształceń w energetyce oraz wsparcia informatycznego dla energetyki.

Wykonał kilkadziesiąt opracowań i ekspertyz z dziedziny energetyki i informatyki. Wieloletni wykładowca IDWE.

Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na liczne zapytania serdecznie zapraszamy na szkolenie:

Rynek Bilansujący 2024.
Jak będzie działał rynek bilansujący RB2024 – 2- dniowy wykład encyklopedyczny + dzień trzeci: Rozszerzenie dla wnikliwych: szczegóły praktyczne i niuanse

W trakcie dwudniowych zajęć poruszymy następujące zagadnienia:

  1. Nowe wyzwania na rynku bilansującym RB2024 – tło.
  2. Architektura rynku bilansującego RB2024.
  3. Warunki uczestnictwa w rynku bilansującym RB2024.
  4. Zgłaszanie danych handlowych i technicznych na rynku bilansującym RB2024.
  5. Funkcjonowanie rynku bilansującego RB2024.
  6. Rozliczenia na rynku bilansującym RB2024.

NOWOŚĆ! Dla osób szczególnie wnikliwych zaplanowaliśmy dzień trzeci, kiedy to skupimy się
na szczegółach i niuansach, na które – jak już zauważyliśmy – w praktyce zwykle nie starcza czasu podczas pierwszych dwóch dni szkolenia. Macie zatem Państwo do wyboru udział w trzydniowej całości lub wyłącznie w dwóch pierwszych dniach zajęć. W ten sposób zostały również pomyślane formularze zgłoszeniowe oraz koszty udziału.

Przedstawiony program szkolenia jest aktualny na dzień dzisiejszy. Wiedza przekazywana na zajęciach będzie uaktualniona do stanu znanego i dostępnego w przeddzień szkolenia.

Ważne: aby w pełni skorzystać z potencjału zajęć, serdecznie rekomendujemy udział w nich osobom, które posiadają już rozeznanie o funkcjonowaniu rynku energii na poziomie wyższym niż podstawowy oraz wiedzę ogólną o funkcjonowaniu rynków bilansujących energii elektrycznej.

Szkolenie poprowadzi pan Jan Rakowski – wieloletni i cieszący się uznaniem wykładowca Instytutu, były dyrektor Sprzedaży i Marketingu w PSE S. A., dzisiaj niezależny konsultant i doświadczony analityk sytuacji
na rynku energii z ponad 30 – letnim doświadczeniem w branży. Szczegółową informację o wykładowcy znajdziecie Państwo w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu w dniach 17-18-19 czerwca 2024 roku w hotelu FELIX w Warszawie.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 607 06 27 00 lub pod adresem email: biuro@idwe.pl