Jan Bogdan Rakowski
14-15 marca 2024, HOTEL BEST WESTERN FELIX, Warszawa
O wykładowcy

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektrycznego (1977 r.), o specjalności elektroenergetyka oraz Rocznego Podyplomowego Studium Menedżerskiego SGH (1995 r.). W latach 1977-1981 na Politechnice Warszawskiej.

Pracę zawodową rozpoczął w roku 1981 w Państwowej Dyspozycji Mocy w Wydziale Planowania Wytwarzania, gdzie pracował do 1990 r., kolejno na stanowiskach: referent, specjalista, główny specjalista i kierownik wydziału.

Po likwidacji PDM w roku 1990 był zatrudniony w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S. A. w Krajowej Dyspozycji Mocy (KDM). Kierował planowaniem wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wytwórczych w Krajowym Systemem Elektroenergetycznym (KSE). Dodatkowo w latach 1990 – 1995 kierował zespołem uruchamiającym system informatyczny Dyster, wspierający prowadzenie ruchu KSE przez służby dyspozytorskie KDM. Od 1995 r. pełnił funkcję Dyrektora Ruchu KSE i zarządzał prowadzeniem ruchem w KSE. W latach 1997 – 2002 brał udział w przygotowywaniu i uruchomieniu systemowego rynku energii elektrycznej oraz rynku bilansującego.

W latach 1993-1997 był wykładowcą na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadził wykłady i ćwiczenia dla IV roku z przedmiotu „Sterowanie systemami elektroenergetycznymi”.

W latach 2002 – 2004 był doradcą zarządu PSE S. A. a następnie dyrektorem sprzedaży i marketingu. Prowadził prace studialne nad programem utworzenia oraz wydzielenia z PSE S. A. Operatora Systemu Przesyłowego (OSP) oraz aktywnie uczestniczył w tworzeniu OSP. Prowadził wykłady na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej.

Od 2004 r. jest niezależnym ekspertem, z ponad 30 – letnim doświadczeniem w energetyce, zajmującym się teorią i praktyką funkcjonowania systemów elektroenergetycznych oraz rynku energii elektrycznej, świadczącym usługi eksperckie i konsultingowe w zakresie rynku energii, zarządzania i przekształceń w energetyce oraz wsparcia informatycznego dla energetyki.

Wykonał kilkadziesiąt opracowań i ekspertyz z dziedziny energetyki i informatyki. Wieloletni wykładowca IDWE.

Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na liczne zapytania serdecznie zapraszamy na szkolenie:

Rynek Bilansujący 2024.

W trakcie zajęć poruszymy następujące zagadnienia:

  1. Nowe wyzwania na rynku bilansującym RB2024 – tło.
  2. Architektura rynku bilansującego RB2024.
  3. Warunki uczestnictwa w rynku bilansującym RB2024.
  4. Zgłaszanie danych handlowych i technicznych na rynku bilansującym RB2024.
  5. Funkcjonowanie rynku bilansującego RB2024.
  6. Rozliczenia na rynku bilansującym RB2024.

Przedstawiony program szkolenia jest aktualny na dzień dzisiejszy. Wiedza przekazywana na zajęciach będzie uaktualniona do stanu znanego i dostępnego w przeddzień szkolenia.

Ważne: aby w pełni skorzystać z potencjału zajęć, serdecznie rekomendujemy udział w nich osobom, które posiadają już rozeznanie o funkcjonowaniu rynku energii na poziomie wyższym niż podstawowy oraz wiedzę ogólną o funkcjonowaniu rynków bilansujących energii elektrycznej.

Szkolenie poprowadzi pan Jan Rakowski – wieloletni i cieszący się uznaniem wykładowca Instytutu, były dyrektor Sprzedaży i Marketingu w PSE S. A., dzisiaj niezależny konsultant i doświadczony analityk sytuacji
na rynku energii z ponad 30 – letnim doświadczeniem w branży. Szczegółową informację o wykładowcy znajdziecie Państwo w załączeniu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu w dniach 14 – 15 marca 2024 roku w hotelu BEST WESTERN FELIX w Warszawie. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 607 06 27 00 lub pod adresem email: biuro@idwe.pl