Jan Bogdan Rakowski
26 i 28 października 2022, ONLINE
O wykładowcy

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektrycznego (1977 r.), o specjalności elektroenergetyka oraz Rocznego Podyplomowego Studium Menedżerskiego SGH (1995 r.). W latach 1977-1981 na Politechnice Warszawskiej.

Pracę zawodową rozpoczął w roku 1981 w Państwowej Dyspozycji Mocy w Wydziale Planowania Wytwarzania, gdzie pracował do 1990 r., kolejno na stanowiskach: referent, specjalista, główny specjalista i kierownik wydziału.

Po likwidacji PDM w roku 1990 był zatrudniony w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S. A. w Krajowej Dyspozycji Mocy (KDM). Kierował planowaniem wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wytwórczych w Krajowym Systemem Elektroenergetycznym (KSE). Dodatkowo w latach 1990 – 1995 kierował zespołem uruchamiającym system informatyczny Dyster, wspierający prowadzenie ruchu KSE przez służby dyspozytorskie KDM. Od 1995 r. pełnił funkcję Dyrektora Ruchu KSE i zarządzał prowadzeniem ruchem w KSE. W latach 1997 – 2002 brał udział w przygotowywaniu i uruchomieniu systemowego rynku energii elektrycznej oraz rynku bilansującego.

W latach 1993-1997 był wykładowcą na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadził wykłady i ćwiczenia dla IV roku z przedmiotu „Sterowanie systemami elektroenergetycznymi”.

W latach 2002 – 2004 był doradcą zarządu PSE S. A. a następnie dyrektorem sprzedaży i marketingu. Prowadził prace studialne nad programem utworzenia oraz wydzielenia z PSE S. A. Operatora Systemu Przesyłowego (OSP) oraz aktywnie uczestniczył w tworzeniu OSP. Prowadził wykłady na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej.

Od 2004 r. jest niezależnym ekspertem, z ponad 30 – letnim doświadczeniem w energetyce, zajmującym się teorią i praktyką funkcjonowania systemów elektroenergetycznych oraz rynku energii elektrycznej, świadczącym usługi eksperckie i konsultingowe w zakresie rynku energii, zarządzania i przekształceń w energetyce oraz wsparcia informatycznego dla energetyki.

Wykonał kilkadziesiąt opracowań i ekspertyz z dziedziny energetyki i informatyki. Wieloletni wykładowca IDWE.

Niestety, wszystkie miejsca wyprzedane – zapraszamy do udziału w pozostałych szkoleniach IDWE!
Jeśli są Państwo zainteresowany udziałem wyłącznie w tym szkoleniu i wyłącznie w formie online, prosimy o kontakt: biuro@idwe.pl

Szanowni Państwo,
rynek energii elektrycznej przechodzi olbrzymie zmiany, a jeszcze większe czekają nas w roku 2023 zwłaszcza w obszarze rynku bilansującego. W związku z tym, aby w pełni przygotować naszych Słuchaczy do zasad funkcjonowania rynku energii w najbliższym czasie, zapraszamy Państwa na
AKADEMIĘ KRAJOWEGO I EUROPEJSKIEGO RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ,
czyli cykl trzech szkoleń oddających stan dzisiejszy i omawiających to, co nadchodzi.

Choć serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich szkoleniach, pragniemy podkreślić, że „Uwarunkowania rynku en. el. i jego funkcjonowanie w Polsce 2022” jest kluczowe dla pełnego zrozumienia „Rynku bilansującego 2022-2023” oraz „Rynku bilansującego 2023-2024”. Szczegółowe programy wszystkich zajęć wraz z cennikami znajdą Państwo na naszej stronie www.idwe.pl

Na szkoleniu „Uwarunkowania rynku en. el. i jego funkcjonowanie w Polsce 2022” omówimy m. in.:

  1. Rynek energii – fakt, mrzonka czy ułuda?
  2. Energia elektryczna – czy najważniejsza z form energii?
  3. Prawa fizyki a rynek energii elektrycznej
  4. Finanse na rynku energii
  5. OZE
  6. „Niedobry” węgiel.
  7. Jakie paliwa dla UE?
  8. Miks energetyczny Polski – obowiązek i chęci versus możliwości, a także omówimy architekturę rynku energii w Polsce i funkcjonowanie rynku detalicznego (szczegółowy program).

Ważne: na szkoleniu poruszymy też kwestię rynku bilansującego, ale wyłącznie jako część rynku (osobne szkolenia poświęcone rynkowi bilansującymi znajdą Państwo tutaj).

Przedstawiony program jest aktualny na dzień dzisiejszy. Wiedza przekazywana na zajęciach będzie uaktualniona do stanu znanego i dostępnego w przeddzień szkolenia. Zajęcia odbędą się online, na platformie Zoom. Link do szkolenia wraz z hasłem prześlemy do uczestników po potwierdzeniu realizacji zajęć.

Szkolenie poprowadzi pan Jan Rakowski – wieloletni i cieszący się uznaniem wykładowca Instytutu, były dyrektor Sprzedaży i Marketingu w PSE S. A., dzisiaj niezależny konsultant i praktyczny, doświadczony analityk sytuacji na rynku energii z ponad 30 – letnim doświadczeniem w branży, świadczący usługi eksperckie w zakresie rynku energii, zarządzania i przekształceń w energetyce oraz wsparcia informatycznego dla energetyki. Szczegółową informację o wykładowcy znajdziecie Państwo w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu online w dniach 26 i 28 października 2022 roku (ilość miejsc ograniczona! Zachęcamy do jak najwcześniejszych zgłoszeń).

Zespół IDWE