Jan Bogdan Rakowski, Wojciech Kułagowski
5-6 grudnia 2024, Warszawa
O wykładowcach
WOJCIECH KUŁAGOWSKI
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa – specjalność systemy i urządzenia energetyczne, Podyplomowego Studium Menedżerskiego i Podyplomowego Studium Akademia Europejskiego i Polskiego Prawa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W latach 1978 – 2008 pracował w energetyce zawodowej, na szczeblach kierowniczych, dyrektorskich i zarządczych, kolejno w: Elektrociepłowniach Warszawskich, Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A., Elektrowniach Szczytowo-Pompowych S.A., Elektrim – Volt S.A. PSE Operator S.A. i Tauron S.A.
W latach 2008 – 2011 członek Wojewódzkiej Rady do spraw Bezpieczeństwa Energetycznego przy Wojewodzie Zachodniopomorskim.
W latach 2014 – 2015 członek Zespołu Doradczego do spraw rozwiązań systemowych w sektorze energetyki w Ministerstwie Gospodarki.
W latach 2010 – 2013 doradca Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.
W latach 2014 – 2017 pracował w firmie konsultingowej WYG International sp. z o.o. przy realizacji programu budowy elektrowni jądrowej w Polsce (WYG International był podwykonawcą AMEC Foster Wheeler , doradcy technicznego PGE EJ1 sp. z o.o.) jako ekspert z obszaru energetyki konwencjonalnej.
Zasiadał w kilkunastu radach nadzorczych firm energetycznych.
Współzałożyciel organizacji branżowych: Towarzystwa Obrotu Energią oraz Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii.
Od roku 2007 niezależny ekspert w obszarze doradztwa, badań i analiz technicznych oraz prac badawczorozwojowych.
Autor oraz współautor ponad 200 opracowań i analiz w zakresie energetyki konwencjonalnej, OZE, energetyki jądrowej, kogeneracji, klastrów energii. Przygotował i przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń dotyczących szeroko rozumianych zagadnień energetycznych, w tym wielokrotnie dla IDWE.
JAN BOGDAN RAKOWSKI
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektrycznego o specjalności elektroenergetyka oraz Podyplomowego Studium Menedżerskiego SGH.
Ścieżkę zawodową rozpoczął w roku 1981 w Państwowej Dyspozycji Mocy w Wydziale Planowania Wytwarzania, gdzie pracował do 1990 r., kolejno na stanowiskach: referent, specjalista, główny specjalista i kierownik wydziału.
W roku 1990 zatrudniony w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S. A. w Krajowej Dyspozycji Mocy (KDM). Kierował planowaniem wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wytwórczych w Krajowym Systemem Elektroenergetycznym (KSE). Dodatkowo w latach 1990 – 1995 zarządzał zespołem uruchamiającym system informatyczny Dyster, wspierający prowadzenie ruchu KSE przez służby dyspozytorskie KDM. Od 1995 r. dyrektor ruchu KSE. W latach 1997 – 2002 brał udział w przygotowywaniu i uruchomieniu systemowego rynku energii elektrycznej oraz rynku bilansującego.
W latach 1993-1997 wykładowca na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, prowadzący zajęcia z przedmiotu „Sterowanie systemami elektroenergetycznymi”.
W latach 2002 – 2004 doradca zarządu PSE S. A., a następnie dyrektor sprzedaży i marketingu. Prowadził prace studialne nad programem utworzenia oraz wydzielenia z PSE S. A. Operatora Systemu Przesyłowego (OSP) oraz aktywnie uczestniczył w tworzeniu OSP. Prowadził wykłady na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej.
Od 2004 r. niezależny ekspert z ponad 30 – letnim doświadczeniem w energetyce, zajmujący się teorią i praktyką funkcjonowania systemów elektroenergetycznych oraz rynku energii elektrycznej. Konsultant w obszarze rynku energii, zarządzania i przekształceń w energetyce oraz wsparcia informatycznego dla energetyki. Autor kilkudziesięciu opracowań i ekspertyz, wieloletni wykładowca IDWE.

Szanowni Państwo.
Jak co roku zapraszamy na zimową edycję szkolenia z rynku energii w Polsce. Szkolenie, regularnie przez nas aktualizowane, od lat daje Uczestnikom głęboki wgląd w aktualne zasady funkcjonowania rynku energii w Polsce i niezmiennie od lat zarówno Wykładowca, jak i jego wiedza i perspektywa oceniane są bardzo wysoko.

W tym roku, obok znanego Państwu Jana Rakowskiego, zaprosiliśmy do realizacji innego cenionego eksperta – pana Wojciecha Kułagowskiego. Szczegółową informację o obu panach oraz zakres ich prelekcji znajdziecie Państwo w programie (przy formularzu zgłoszeniowym).

W cenie zajęć otrzymują Państwo łącznie 14 godzin szczegółowych informacji o funkcjonowaniu rynku energii w Polsce. To niezbędnik dla wszystkich Państwa, którzy aktywnie uczestniczą w tym rynku dziś i planują pozostać na nim w najbliższej przyszłości.
Zapraszamy!

UWARUNKOWANIA RYNKU ENERGII W POLSCE I JEGO FUNKCJONOWANIE.

Na szkoleniu omówimy między innymi zagadnienia takie jak:

  • krajowy system elektroenergetyczny (KSE),
  • źródła wytwarzania,
  • dostarczanie energii elektrycznej i odbiorcy,
  • obecny mix energetyczny Polski,
  • strategia energetyczna Polski oraz krajowy plan na rzecz energii i klimatu,
  • wybrane technologie wytwarzania,
  • magazyny energii,
  • energia elektryczna jako towar i rynek energii elektrycznej,
  • uwarunkowania europejskie rynku energii w Polsce,
  • architektura rynku energii elektrycznej w Polsce,
    (szczegółowy program w pasku obok).

Ważne: na szkoleniu poruszymy też kwestię rynku bilansującego, ale wyłącznie jako część rynku (osobne szkolenie poświęcone rynkowi bilansującemu).

Przedstawiony program jest aktualny na dzień dzisiejszy. Wiedza przekazywana na zajęciach będzie uaktualniona do stanu znanego i dostępnego w przeddzień szkolenia. Zajęcia odbędą się w Warszawie, w hotelu 03Meet, przy ul. Mangalia 1.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu w dniach 5-6 grudnia 2024 roku. W razie pytań prosimy o kontakt. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 607 06 27 00 lub pod adresem email: biuro@idwe.pl
Zespół IDWE

Ważne!

  • Zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji programu szkolenia, to znaczy, że w razie ewentualnych zmian, które zajdą w czasie pozostałym do terminu realizacji zajęć, uaktualnimy program tak, aby te zmiany zawierał. W ten sposób otrzymacie Państwo najbardziej aktualną wiedzę.
  • Sugestie dla uczestników szkolenia: aby w pełni skorzystać z wszystkich informacji przekazywanych podczas zajęć, pomocne jest posiadanie przez uczestników wiedzy o funkcjonowaniu rynku energii na poziomie podstawowym.